İstanbul’a Yakın Termal Kaplıca Önerileri


0

İstanbul yer altı su kaynakları bakımından çok ta fazla zengin değildir. Genellikle İstanbul’un Tuzla ilçesinde kaplıca merkezleri bulunur. Bunun dışında İstanbul’a en yakın 1 ya da 2 saat mesafede bulunan Kocaeli, Sakarya ve Bursa tarafında kaplıcalar bulunur. Tamamen şifa kaynağı olan doğal kaplıcaların İstanbul’a 2 saat uzaklığında bulunan Bursa kaplıcalı oldukça ünlüdür.

Selçuk Hatun Termal merkezi bunlardan biridir. Doğal sıcak su kaynağı ile her yıl yüzlerce romatizmal ve eklem hastalıkları ile sıkıntı çeken kişilerin akınına uğrar. Sadece hastalık çekenlerin değil, dinlenmek, yenilenmek ve arınmak isteyenlerin de tercihi olan termal merkezi sunduğu ve öne çıkan masaj, sauna, Türk hamamı gibi  birçok hizmetleri ile ülkenin her yerinden gelen kişiler tarafından tercih edilir. 

Tuzla Kaplıca Merkezi

İstanbul Tuzla’da bulunan Tuzla kaplıcaları şehrin en gözde ve en çok tercih edilen kaplıcalarından biridir. İçerisinde fizik tedavi, rehabilitasyon ve sağlık merkezi de bulunan termal Tuzla kaplıcaları her yıl yerle yabancı yüzlerce turisti ağırlar. Modern spa hizmetleri ve güleryüzlü personeli ile konaklama imkânı da bulunan termal kaplıcaları otelinin her odasında teknolojik imkânlar üst seviyede iken termal su imkânı da mevcut.

Birbirinden sağlıklı ve leziz yemek seçenekleri ile restoranı öne çıkan hizmetlerinden yalnızca biri. Hem baylar hemde bayanlar için ayrı termal havuzları bulunan merkezde ayrıca Türk hamamı, Termal jakuzi, buhar odası, masaj, çamur odaları ve sauna mevcut. 

Esenyurt Termal Kür Ve Tedavi Merkezi 

İstanbul Esenler’de bulunan Esenyurt termal otelin bütün odaları 5 farklı tipte ve birinci sınıf kalitede hizmet verir. Restoranları genellikle balık ve et türü yoğunlukta olmak üzere buharda pişirilmiş sağlıklı sebze yemekleri de mevcuttur. İnternet, kahvaltı, kış bahçesi avantajları ve merkez bir konumda yer alması sebebi ile en çok tercih edilen termal otellerden biridir. 

Belediye’ye ait olan termal otel tam bir sağlık merkezidir. Eklem hastalıkları, romatizmal hastalıklar, egzama, sedef gibi birçok rahatsızlığa ili gelen termal su havuzları ve masaj odaları mevcuttur. Hafta içi her gün uzman doktorlar tarafından hizmet veren Esenler termal merkezi her yaştan insanın rahatsızlıklarını tedavi ediyor.

Gölcük Yazlık Kaplıcaları

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta bulunan Yazlık termal tesisleri Kocaeli’de yer alır. Sağlık Bakınlığı tarafından birçok test’e tabii tutulmuş olan merkez tam bir şifa deposudur. Sindirim sistemi hastalıklarından romatizmal, eklem hastalıklarına, kısırlıktan kronik solunum yolu hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığın tedavisi yapılan merkez, büyük şehirlerde yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen termal otellerden biri.

İçeriğinde barındırdığı termal suyun, bağışıklık sistemini güçlendirip, bakterilere karşı vücudu direnç sağlama, kansızlık, uykusuzluk gibi pek çok hastalığa şifa olduğu için oldukça rağbet gören bir merkez. Havuzu, hamamı, özel masaj odaları, sauna, buhar odası hizmetleri ile merkez tamamen şifa kaynağı.

Cabir Deluxe Hotel Sapanca

Sapanca’da bulunan Cabir Deluxe Termal otel, İstanbul’a yaklaşık 80 dk uzaklıkta. Daha çok muhafazakâr kesimin tercih ettiği termal tesiste alkol satışı yoktur. Restoranlarında bulunan yiyecekler oldukça özenli hazırlanmıştır. Lüks otelleri ve birinci kalite de hizmet veren otelin odalarında spa küveti ve jakuzi bulunur.

Özel kullanım alanında bulunan Türk hamamı ve sauna ise baylar ve bayanlar için ayrı bölümlerden oluşur. Bunun dışında Termal tesiste Spa merkezi, buhar banyosu, spa terapi odası, Fitness ve masaj odası bulunur. Ayrıca hem erkekler hem kadınların ayrı bölümlerde kullanabileceği kapalı ve korunaklı havuzlarıda bulunur. Odalar ise genellikle çift kişiliktir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir