İngiltere Londra’da Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Londra’da Ucuz Oteller


0

İngiltere’de tatil yapma hayali olanlar bu konuda birçok şey hakkında bilgi edinmek isteyebilir. Genel olarak belirtmek gerekir ki Londra ucuz bir şehir değildir. Bu yüzden ucuz Londra tatili yapmak isteyen kişiler bunu nasıl yapacaklarını merak ediyor. Pahalı bir şehir olmasına karşın çeşitli unsurlara dikkat ederek burada da uygun fiyatlar ile tatil yapma imkânına sahip olabilirsiniz.

Örneğin uçak biletlerini alabilir ve ucuz otel araştırması yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra Londra’da yeme içme masrafları, ulaşım masrafları gibi konularda daha dikkatli hareket edebilirsiniz. Bütün bu unsurlar ele alındığında Londra’da hem güzel hem de uygun fiyatlı bir tatil geçirmeniz mümkündür.

Ucuza Londra Bileti Nasıl Alınır?

Londra uçak biletlerinin genel olarak pahalı olduğunu söylemek mümkündür. Bu doğrultuda uygun bilet bulmak için internette araştırma yapmanız gerekir. Uçak bileti satışı gerçekleştiren çeşitli siteler üzerinden bilet fiyatlarını görebilir ve en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Böylece en uygun bilet fiyatlarını görme fırsatınız olur.

Ucuz Londra tatili yapmanızda uçak bileti fiyatları önemlidir. Bunun yanı sıra erkenden bilet almanız da oldukça faydalıdır. Gideceğiniz tarihler kesinleşti ise mutlaka bilet bakmaya başlayın. Erken bilet almanız sayesinde daha uygun fiyatlar ile uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle Londra’da gerçekleştireceğiniz tatilin masrafları da düşmüş olur.

Londra’da Ucuz Otel Nasıl Bulunur?

Londra’da ucuz otel bulmanız sandığınızdan daha kolaydır. Öncelikle tatil sitesi üzerinde sorgulama yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz tarihler için sorgulama yaptığınız takdirde farklı otellere ait olan fiyat seçeneklerini görmeniz mümkündür. Böylece en uygun fiyatları görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli tatil siteleri arasında karşılaştırma yaparak en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 Otellerde erken rezervasyon imkânlarından yararlanarak da ucuz Londra tatili gerçekleştirebilirsiniz. Tatil tarihinizi kararlaştırdıktan sonra tek yapmanız gereken rezervasyondur. Bunu da ne kadar erken yaparsanız ödemeniz gereken ücret o kadar az olur. Birçok otelde erken rezervasyon fiyatları daha uygundur. Tatil dönemleri yaklaştıkça fiyatların daha yüksek olması söz konusudur. İşte Londra’da ucuza konaklayabileceğiniz otellerden bazıları:

Motel One London – Tower Hill

Motel One Avrupa’da farklı şubelere sahiptir ve sıkça tercih edilir. Bu şubelerinden birisi de Londra’da yer alıyor. City of London bölgesinde yer alan otel oldukça kalitelidir. Fiyatı da uygun denebilecek düzeydedir. Ancak belirtmek gerekir ki Avrupa’daki diğer şubelerine oranla buradaki fiyatı biraz daha yüksektir.

Ibis London Blackfriars

Ibis, budget otel zinciri olarak pek çok yerde şubeye sahiptir. Londra’daki şubesi de ekonomik otellerden birisi olarak faaliyet gösteriyor. Konum olarak metroya da çok yakındır. Kaliteli bir konaklama alanına ihtiyaç duyan kişilerin Londra’da tercih edebileceği en iyi yerlerden birisidir. Londra ucuz oteller içerisinde yer alan bir yerdir.

Locke at Broken Wharf

Otel, City of London bölgesinde yer alır. Konum olarak Thames Nehri’ne çok yakın bir noktada bulunur. Apart otel olarak hizmet veren bir yerdir. Bu sayede de hem konforlu konaklama imkânı sunar hem de fiyat olarak ekonomiktir. Bu doğrultuda da ucuza tatil yapma imkânı tanıyan bir oteldir.

LSE Bankside House

LSE Bankside House, Southwark bölgesinde bulunan otellerden birisidir. Londra ucuz oteller kategorisinde yer alan bir konaklama seçeneğidir. Bu pahalı şehirde uygun fiyatlar ile konaklamak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilir. Pansiyon tipinde olan daire kiralama hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Londra’da tatil yapacaksanız tercih edebilirsiniz.

LSE High Holborn

Burası London School of Economics’in yurdudur. Ancak aynı zamanda otel olarak da faaliyet gösteriyor. Konum olarak ise Covent Garden’a çok yakın bir yerde bulunur. Ortak banyolu iki kişilik odaları ucuza tatil yapmak isteyen kişiler için ideal seçenek olacaktır. Ucuz otel arıyorsanız LSE High Holborn’u tercih edebilirsiniz.

SoHostel

SoHo, konaklama seçenekleri ile ön plana çıkar. Sunduğu seçenekler arasından en ucuz konaklama imkânlarından birisidir. Dorm tipi karma yatakhaneleri de iki kişilik odaları da vardır. Özel banyolu olan dorm yatakhanelerin ücreti daha uygundur. Londra ucuz oteller arayan herkesin bütçesine uygun fiyatlar ile kalabileceği bir yer olması ile ön plana çıkıyor.

Best Western Buckingham Palace Rd

Best Western tarafından Westminster şubesi olarak işletilen bir oteldir. En önemli özelliklerinden birisi gezilecek yerlere son derece yakın olmasıdır. Bu sayede gezmeyi seven kişilerin gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bir oteldir. Metroya olan uzaklığı ise sadece 5 dakikadır. Bu sayede metro ile istenilen yerlere ulaşım çok kolaydır.

OYO Royal Park Hotel

OYO Royal Park Hotel, Westminster Borough bölgesinde yer alır. Ekonomik fiyatlar ile konaklamak isteyen kişiler için uygun bir seçenektir. Metroya ise çok yakındır. Böylece herhangi bir yere gitmek istediğiniz takdirde metro ile çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Astor Hyde Park Hostel

Londra’nın en fazla tercih edilen otellerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Kensington ve Chelsea bölgesinde de çok fazla sevilir. Özel banyolu iki kişilik odalar tercih edilebilir. Aynı zamanda dorm tipi yatakhaneler de mevcuttur. Her iki şekilde de uygun fiyatlar ile konaklama imkânı sunuluyor. Bu doğrultuda da Astor Hyde Park Hostel ucuz tatil için tercih edilebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir