Hollanda Amsterdam’da Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Amsterdam’da Ucuz Oteller


0

Hollanda Amsterdam, tatil yapmak için sık tercih edilen yerlerden birisidir. Yurt dışında tatil yapmayı isteyen kişiler burayı oldukça fazla tercih ediyor. Peki, Amsterdam’da ucuz tatil nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını yazıda bulabilirsiniz. Amsterdam’da ucuza tatil yapmak için ilk olarak uçak bileti fiyatlarını uygun ücretler ile almanız gerekir.

Bunun için de farklı hava yolu şirketlerinin uçak biletlerini karşılaştırarak uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki ucuz Amsterdam tatili için uçak biletlerini erkenden almanız daha mantıklı olacaktır. Böylelikle daha ucuza bilet alma imkânı ortaya çıkar. Ucuza tatil yapmak için buna dikkat etmenizde fayda var.

Erken Otel Rezervasyonu ile Daha Uygun Fiyatlı Amsterdam Tatili

Amsterdam’da tatil yapmak için erken rezervasyon yapmanız sizler için daha yararlı olacaktır. Çünkü tatil dönemlerinde genel olarak otel fiyatlarında yükseliş meydana gelebilir. Bu doğrultuda eğer tatil yapacağınız tarihler belli ise gideceğiniz oteli seçmeniz ve tatilden çok önce rezervasyon yapmanız avantajlıdır. Böylece daha ucuza otel rezervasyonu yaptırma imkânına sahip olursunuz.

Ucuz Amsterdam tatili yapmayı istiyorsanız bu da yararlanabileceğiniz önemli bir avantajdır. Günümüzde bütün otellerde ilginin yoğun olduğu tatil dönemlerinde otel ücretleri daha yüksek olur. Bu doğrultuda da daha az masraf ile iyi bir tatil yapmak için otellere erkenden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amsterdam Tatilinde Uygun Yemek ve Ulaşım Masrafları

Amsterdam’da uygun fiyatlar ile tatil yapmak için dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. Bunlardan birisi de yeme içme masraflarıdır. Çok lüks restoranlarda yemek yemeniz tatil masraflarını artıracaktır. Amsterdam’ın birçok yerinde uygun fiyatlar ile yemek yiyebilirsiniz. Aynı zamanda marketlerde de uygun fiyatlar ile hazır yiyecekler satılıyor.

Bunların yanı sıra Amsterdam’da sokaklarda yemek satan tezgâhlar ve büfeler de çok yaygındır. Böylece ucuz Amsterdam tatili kapsamında uygun fiyatlar ile yemek yiyebilir ve yeme içme masraflarınızı azaltabilirsiniz. Bununla birlikte şehir içinde taksi yerine metro, tramvay, toplu taşıma araçları, bisiklet ile ulaşım sağlayarak ulaşım için de çok fazla para harcamazsınız.

Amsterdam’da Nasıl Ucuz Otel Bulabilirsiniz?

Amsterdam’da ucuz otel bulmanız sandığınızdan daha kolaydır. Yurt dışından çok sayıda turist gelen bir şehir olarak birçok otele sahiptir. Bu otelleri bulmak ve içlerinden hem ucuz hem de kaliteli olanlarını tercih etmek için internette kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Böylece fiyatları karşılaştırabilir ve Amsterdam ucuz otel bulabilirsiniz.

Birbirinden farklı tatil sitelerinde otellerin fiyatlarını görebilirsiniz. Otele erken rezervasyon yaptırmanız da fiyatların daha uygun olmasını sağlar. Belirtmek gerekir ki ucuz oteller için rezervasyon yaparken sitenin de güvenilir olmasına önem vermeniz gerekir. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde çok sayıda otelin fiyatlarını görerek isteklerinize ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. İşte Amsterdam’daki bazı ucuz oteller:

Motel One Amsterdam

Motel One Amsterdam, iki şubesi ile şehirde yer alıyor. Ekonomik otel seçenekleri içerisinde hem uygun fiyatlı hem de son derece kaliteli olması ile ön plana çıkar. İki şubesine de metro ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Böylece şehirde gezmek için de uygundur.

Stayokay Amsterdam Vondelpark

Stayokay, Amsterdam’da bulunan ekonomik otellerden birisi olarak ön plana çıkar. Otel zincirinin bu şubesi Oud – West bölgesinde bulunuyor. Şehirdeki en güzel parklardan birisi olan Vondelpark’ın yanındadır. Müzeler Adası’na 10 dakika mesafede olan bir oteldir.  Amsterdam ucuz otel seçenekleri arasında yer alan bu otelde kalan kişiler merkeze toplu taşıma kullanarak 20 dakikada ulaşabilir.

ClinkNOORD Hostel

ClinkNOORD Hostel, Amsterdam’ın Noord isimli bölgesinde yer alır. Buradan merkeze ulaşmak için feribot kullanabilirsiniz. Üstelik bu feribotlar ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Feribottan inip 15 dakika yürüdüğünüz takdirde merkeze ulaşabilirsiniz. Ucuz konaklama seçenekleri içerisinde en fazla tercih edilenlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Karma yatakhaneleri de mevcuttur.

The Student Hotel Amsterdam West

The Student Hotel zincirinin West şubesi olarak tanımlanabilir. Merkeze uzak bir konumda yer alır. Ancak toplu taşımaya çok yakındadır. Bu sayede de merkeze ulaşım son derece kolaydır. Otelden çıkan kişiler tramvaya binerek 10 ila 20 dakika arasında gitmek istediği pek çok yere gidebilir.

Ecomama

Ecomama şehir merkezinde yer alır. Şehirde en fazla tercih edilen ve en sevilen otellerden birisi olarak ön plana çıkar. Hem fiyatının iyi olması hem de konumunun merkezde yer alması neticesinde erken rezervasyon yapmanızda fayda var. Amsterdam ucuz otel arayan kişilerin kesinlikle ilk tercihleri arasına yazması gereken bir oteldir.

Hotel Royal Taste

Hotel Royal Taste, Amsterdam şehir merkezinde yer alan otellerden birisidir. Konumu neticesi ile yine çok fazla tercih edilen ve ilgi gören bir oteldir. Aynı zamanda birçok yere yürüme mesafesinde olması ile ön plana çıkar. Şehirde gezmeyi seven kişilerin tercih etmesi avantajlı olacaktır.

Lloyd Hotel

Amsterdam’da ucuz otel arayan kişilerin tercih edebileceği yerlerden birisi Lloyd Hotel’dir. Amsterdam ucuz otel seçenekleri kapsamında uygun fiyatlar sunar. Geleneksel evleri simgeleyen bir bina yapısı ve farklı odaları mevcuttur. Toplu taşımaya da yakın olması ile pek çok yere ulaşım için kullanışlıdır. Merkeze 10 – 15 dakikada toplu taşıma ile ya da yürüyerek 40 dakikada gidilebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir