Her Şey Dahil ve Ultra Her Şey Dahil Otel Ne Demek?


0

Tatil yapacakları yerde ya da seyahat ve benzeri amaçlar ile gittikleri yerlerde otel bakan kişilerin en sık karşılaştığı şeylerden bazıları her şey dahil ve ultra her şey dahil oteldir. Genel olarak belirtmek gerekir ki bu iki konaklama terimini bilmenizde fayda var. Böylece nasıl bir hizmet alacağınızdan tam emin olabilirsiniz. Otelin size fiyata dahil olarak neler sunduğunu bilmeniz için otellerde bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmeniz önemlidir. Büyük ve yıldızlı oteller genel olarak her şey dahil otel kategorisine girer. Sundukları hizmetler de bu doğrultuda belirlenir ve sizlerin ödediği fiyata dahil edilir.

Her Şey Dahil Otel

Tatil otelleri genel olarak bu ifadeyi çok sık kullanır. Özellikle yıldızlı ve büyük oteller bu şekilde konaklama fırsatları sunar. Her şey dahil otel konseptinde hem konaklama hem de yeme içme bir arada sunulur. Otelde kaldığınız süre boyunca üç öğün yemek sunulur. Bunun yanı sıra 5 çayı da fiyata dahil edilir.

Aynı zamanda gün boyunca atıştırmalık gibi haklar tanınır. İçeceklerde ise alkolsüz içecekler ve yerli alkollü içecekler gün boyu sizlere sunulur. Ancak buna aktivitelerin dahil edilmediğini belirtmekte fayda var. İnsanlar genel olarak her şey dahilde otel aktivitelerini ve sportif faaliyetlerini de aldığını düşünse de bu yanlış bir algıdır.

Ultra Her Şey Dahil Otel

Yıldızlı büyük otellerde sunulan konseptlerden birisidir. Özellikle tatilinizin çoğunda otelde kalmak ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız genel olarak bu tür oteller uygun olacaktır. Ultra her şey dahil otel konseptinde sabah, öğle, akşam yemekleri, geç kahvaltı, 5 çayı içecekleri, çeşitli atıştırmalıklar, yerli ve ithal alkollü içecekler gibi pek çok şey fiyata dahil edilir.

Bu sistemde odalarınızda bulunan minibar içerisindeki şeyler de sizlere ücretsiz olarak sunulur. Yeme içme konusunda sizlerden hiçbir ek ücret talep etmezler. 24 saat yemek servisi, genellikle 12 ye kadar servis yapan pastaneler ve ücretsiz ithal alkollü içeceklerin olduğu kapsamlı bir konaklama konseptidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir