Doğayla Baş Başa En Güzel Tatil Otelleri


0

Tatil yapıp dinlenmek için mutlaka deniz kenarı olan bir yer tercih etmeniz gerekmiyor. Amacınız huzurlu ve sakin bir tatilse kendinize doğanın bize sunduğu en güzel yerlerden birinde dinlenme imkânı tanıyabilirsiniz. Yeşillikler içinde bir orman alanı, herhangi bir göl kenarı ya da deniz kenarı veya dağ evi gibi mekânlarda tatil yapmayı da düşünebilirsiniz. Eğer çok kalabalık olmayan ve doğanın güzelliklerini izleme ve onların keyfini çıkarma imkânı bulmak istiyorsanız size bazı tatil yerlerini önerebiliriz. 

Kemer’de Doğayla Baş Başa

Ülkemizin en gözde tatil beldelerinden olan Antalya’nın Kemer beldesinde tatil yapmak ve aynı zamanda doğada dinlenmek isterseniz Olympos’taki Olympos Mountain Lodge’u seçebilirsiniz. Birçok tanrının kendisine mekân olarak seçtiği Olympos’un güzelliği dillere destandır. Şehirden uzak ve muhteşem bir doğa içerisinde büyülü bir mekânda tatil yapmak isterseniz Mountain Lodge size bir butik bir gastronomi oteli sunuyor. Yemyeşil bir çam ormanı ile Tahtalı Dağı’nın arasında tatil yapmak sizi dinlendirip kendinize getirebilir. Kemer’deki Beycik Dağı’nın eteklerinde yer alan bu otelin eşsiz Akdeniz manzarası da bir diğer artısı. 

Hotel Berke Ranch and Nature

Kemer’in Çamyuva beldesinde ve yine Tahtalı Dağı eteklerinde bir başka butik otel de Hotel Berke Ranch and Nature. Yukarıda anlattığımız gibi Tahtalı ya da Beycik Dağı taraflarında ve Olympos gibi tanrılara layık bir mekânda huzur bulmak için size en iyi seçenekler butil oteller. Hotel Berke Ranch’ın yerini görmeniz rahatlamanız için yeterli. Bu otelde tatil yapanlar hem muhteşem Akdeniz hem de volkanik İkiz Tepeler manzarasının keyfini sürebilir. 

Kale Lodge Otel 

Akdeniz’e biraz daha tepeden bakmak isteyenler ve kendisini tam olarak doğanın kucağına bırakmak isteyenler için bir başka seçenek de Kaş’ta bulunan Kale Lodge Otel. Burada tatil sezonu hiç bitmiyor, dilerseniz yazın dilerseniz de yılın her mevsimi Kale Lodge’da dinlenme fırsatı bulabilirsiniz. Bitki örtüsü çeşitliliği açısından çok zengin olan Kaş tam olarak yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz yerlerden birisidir. Kale Lodge Otel’de ise kendinizi doğrudan doğanın kucağında hissedebilir ve sizi hızlandırıp strese sokan modern yaşam kısa bir süre de olsa uzak kalabilirsiniz. 

Demre’de Hoyran Wedre Köy Evleri

Antalya’nın birbirinden güzel pek çok yeri bulunuyo. Bunlardan daha az turistik gibi görünse de en güzellerinden birisi de Demre’dir. Hoyran’daki tatil köyü size müthiş bir dinginlik ve huzur vadediyor. Bu köyde bir kaç gün geçirip de dinlenmemek mümkün deil. Yenilenmek ve kendinize gelmek için doğayla baş başa kalma imkânını değerlendirmek içi Hoyran Wedre köy evleri tam size göre. Buradaki evler tamamen doğanın kendisinden esinlenilerek inşa edilmiş.

Hayvanlar su isin diye her birinin önünde bir havuz bulunuyor ve bu havuzlar da göletlerden esinlenerek yapılmış. Eğer şehrin hızından ve gürültüsünden uzak kalmak ve sabah güneşi gördüğü an çığlık atmaya başlayan kuş sesleri ile uyanmak isterseniz Demre’yi bir düşünün. Ayrıca sabahları horozu akşamüstü de yeşilliklerde yayılmak için gezdirilen kuzu ve keçilerin sesini de duyabilirsiniz. 

Safranbolu Evleri

Akdeniz kıyıları ülkemizin en büyük zenginliklerinden birisidir. Ama Türkiye’deki tatil yerleri kesinlikle bunlarla sınırlı değil. Safranbolu evlerinin ne kadar güzel olduğunu ve tarihi dokusunu korumayı sürdürdüğünü duymuşsunuzdur. Safranbolu ilçesi tam olarak iki kanyonun hemen ortasında yer alıyor. Tarihi dokusu da doğal güzelliği de göz alıcı olan bu belde de Yeşil Çizme Doğa Evi’nde yapacağınız bir tatil sizi tam anlamıyla kendinize getirebilir. Yemyeşil ve büyülü bir yerde, misafirperver insanlarla birlikte bir köy havasında huzur bulmak isterseniz Safranbolu’yu bir düşünün.

Şatıroğlu Konağı, Rize

Doğayla baş başa olmak deyince Karadeniz’i es geçmek olmaz. Karadeniz’in en güzel illerinden birisi olan Rize’nin Fındıklı ilçesinin Çağlayan Köyü’nde bir üçgen ağaç ev, bir kütük ev ve bir ahşap evinden oluşan şahane bir tatil yeri bulunuyor. Şatıroğlu Konağı özellikle küçük bir yerde tatil yapmak isteyenler için düzenlenmiş ve hedefine de ulaşmış. Muhteşem manzarası ile birlikte yemyeşil doğada keyif yapmak isteyenler mutlaka burayı bir görmeli. 

Golden Key Bördübet

Eğer tatilinizi Marmaris taraflarında yapmak istiyor ama daha sakin ve doğayla aranızda engel olmayan bir yerde geçirmek istiyorsanız Bördübet Koyu’na bir şans verin. Üstelik burada yoga ve nefes terapisi gibi sağlıklı yaşam etkinliklerinden faydalanabilirsiniz. Restoranı da tamamen organik lezzetlerin yer aldığı bir mekân olan Golden Key’de hem derenin içerisinde gibi hissedecek hem de deniz keyfi yapabileceksiniz. Odanızın camını açınca deredeki kuğuları görebilir ve sessiz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Fethiye Nautical Faralya Otel

Fethiye kıyıları da ülkemizin en gözde yerlerinden birisidir. Hem Akdeniz sahilinde hem de keşmekeşten uzak bir tatil yapmak isterseniz Fethiye’nin Kızılcakaya mevki sinde bulunan Nautical Faralya Otel’i bir denemelisiniz. Her bir odası taş bir ev şeklinde dizayn edilmiş olan bu otelin ahşap bir platformu var. Bu platformda hem Akdeniz manzarasını izleyebilir hem de yine dilerseniz yoga etkinliklerine katılabilirsiniz. Sauna ve masaj terapisi gibi imkânları da bulunan Faralya Otel de butik bir tatil yapmanın keyfine varabilirsiniz. 

Gökova’da Bonjuk Bay

Ülkemizin inci gibi bir güzelliği olan Gökova’nın Bonjuk Bay’ı aslında bireysel olarak tatil yapmak isteyenlere açık bir yer değil. Her daim etkinliklerle dopdolu olan bu körfez incisinde yalnız kalmak istiyorsanız sadece iki gün süreniz var. Ancak bu iki günü de çok güzel değerlendirebilirsiniz. Ormanın hemen dibinde başlayan denizi ile muhteşem bir manzara sunan Bonjuk Bay’da taş odalarla dolu bir tesis bulunuyor. Ormandan gelen sesleri dinlerken çeşitli sportif etkinliklere de katılabilirsiniz. ferahlamış ve dinlenmiş bir şekilde iki gün geçirmek isterseniz Bonjuk Bay tam size göre olabilir. Üstelik burada çadır kurma şansınız da bulunuyor.

Yedigöller Hindiba Doğa Evleri

Hindiba Doğa Evleri’nin mimarı olan kişi ekolojik, doğanın tam içinde ve şehrin her şeyinden uzak bir yer hayal etmiş ve hayalini tam anlamıyla gerçekleştirmiş. Tam ortasından bir dere geçen bu tatil mekânından büyülenmemek mümkün değil. Burada on tane ahşap ev ve odalarda konaklayabiliyorsunuz. Mekânın her bir köşesi doğadan ilham alınarak tasarlanmış ve bütün yiyecekler de organik. Bolu’yu ve Yedigöller’i daha öne görmemiş olanlar ve tam olarak şehirden izole bir doğa tatili yapmak isteyenler için harika bir seçenek.

Nevşehir Taşkonaklar Otel

Yazımızı İç Anadolu’nun en nadide yeri olan Kapadokya’dan bir mekân ile tamamlayalım. Buranın tarihi dokusu ve panoraması sizi etkileyecektir. Bir mağara otel olarak inşa edilen otel usta bir işçilik ve mimariyle hazırlanmış. Bazı odalarında jakuzi de keyif yaparken Kapadokya Vadisi’nin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Tabi gelmişken balona binip de Kapadokya’da gün batımı keyfi yapmamanız için hiç bir engel yok. Burada hem sakin bir tatil yapabilir, hem de doğa, tarih ve kültürün muhteşem birleşiminden keyif alabilirsiniz. Alternatif bir tatil seçeneği arayanlar için mükemmel bir yer.  


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir